Free Shipping DOPRAVA ZDARMA /objednávka nad 79€

100% Garancia 100% GARANCIA vrátenia penazí

99% LED tovaru máme skladom VŠETKO SKLADOM /99% tovaru

Kalkulačka úspor LED osvetlenia

Ako vybrat LED žiarovku

  • Na čo dbať pri kúpe LED žiarovky?

SVIETIVOSŤ

Rozhodujúcim parametrom pre určenie svietivosti led žiarovky je veličina svetelný tok, reprezentovaná jednotkou lumen (lm). Svetelný tok LED žiarovky však závisí aj od druhu LED čipov, ich počtu a v neposlednom rade aj od ich kvality.Ak chcete nahradiť klasickú žiarovku LED žiarovkou, v uvedenej tabuľke nájdete napísané, akú svietivosť majú bežné klasické žiarovky.

Tabuľka na porovnanie svietivosti klasickej žiarovky oproti led žiarovkám:
25 W220 - 230 lm
40 W410 - 430 lm
60 W700 - 750 lm
75 W920 - 970 lm
100 W1300 - 1400 lm

(teda vo všeobecnosti platí, že led žiarovka so svietivosťou 300lm zodpovedá približne 30W-ej klasickej žiarovke)


FARBA SVETLA

LED žiarovky sa vyrábajú najčastejšie v troch prevedeniach farby svetla: Teplá biela (warm white)-hrejivý žltkavý nádych,prirodzená farba,vhodná do detských izieb, spální, obývacích izieb Studená biela (cold white) -namodralé, chladné svetlo,najsilnejšia svietivosť, vhodná na osvetlovanie skladov alebo vonkajších priestorov. Denná biela (daylight white)-biele, ostré svetlo,vhodná na osvetlenie pracovní alebo do lámp na čítanie. Všeobecne platí, že čím je svetlo LED žiarovky chladnejšie, tým má vyššiu svietivosť.


DRUHY LED DIÓD

LED žiarovka môže mať v sebe niekoľko LED diód (aj 90).Počet diód LED žiarovky vám môže pomôcť získať predstavu o skutočnej svietivosti.

V súčasnej dobe sú na trhu LED žiarovky s diódami týchto druhov:

Výkonné LED (Power LED)-vysoko výkonné LED s rozptylom svetla 60° a svetelným tokom 80-100 lumenov svetla na 1W výkonu,sú veľmi efektívne a v súčastnosti jedny z najviac používaných
SMD 3528 LED-sú jednodiodové čipy s rozptylom svetla 120°,s príkonom 0.08W a veľmi dobrou svietivosťou
SMD 5050 LED-sú trojdiodové čipy s príkonom 0,24W,s rozptylom svetla 120° s vynikajúcou svietivosťou pri malom rozmere LED čipu
COB LED-vznikli spojením viacerých LED čipov zaliatych do jedného veľkého čipu,čím sa dosiahla vyššia svietivosť a nižšia výsledná teplota. Svetelný výkon je 100 – 110 lm na 1W,uhol rozptylu svetla je 120°.
SMD 5630 LED-nový model LED čipov,dosahuje maximálny svetelný tok až 60 lumenov, rozptyl svetla je 120°.Vysoká účinnosť, lepšia možnosť chladenia vďaka vyspelejšej technologii a menšej výške čipu. SMD 3014 LED-je menšia verzia čipu SMD 5630 so štvrtinovým výkonom. Rozptyl svetla je 120°.


UHOL ROZPTYLU

Ak chcete osvetliť miestnosť svietidlom s jednou LED žiarovkou, je potrebné, aby svietila všetkými smermi, podobne ako klasická žiarovka. Vhodné sú naptríklad sviečkovité, guľovité alebo kukuricové LED žiarovky. Pri viacerých svietidlách je možné použiť i smerové, najlepšie SMD alebo COB LED žiarovky. V súčasnosti je však trend používať viac slabších svietidiel, lebo pri jednej silnej žiarovke v strede miestnosti, pokiaľ nie ste priamo pod ňou, si budete tieniť svetlo.


PäTICA,resp.DRUH ZÁVITU ŽIAROVIEK

Každé svietidlo má špecifický závit ktorý je daný výrobcom svietidla, je potrebné aby ste pred kúpou LED žiarovky zistili akú päticu naozaj potrebujete.


Máme široký výber LED žiaroviek vysokej kvality za nízke ceny. Pokiaľ si neviete rady pri výbere LED žiarovky kontaktujte nás a radi Vám poradíme.
Akcie, zľavy a novinky prednostne na Váš e-mail
LED banner
Partneri: